Portál občana Magistrátu města Přerova

Na Magistrátu města Přerova byl spuštěn nový Portál občana GORDIC, který byl připraven ve speciální  variantě dle požadavku zákazníka.

Portál občana, který je dostupný na adrese https://poplatky.prerov.eu, je určen pro občany, firmy a další subjekty jenž mají u Magistrátu města Přerova nějaké závazky. Měl by být využíván jako primární cesta zjištění informací k pohledávkám úřadu a omezit tak telefonické dotazy k identifikacím plateb.  

Portál na základě identifikačních údajů, rodné číslo nebo IČO, vyhledá pohledávky vedené k zadanému identifikačnímu údaji. Pohledávka obsahuje informace variabilní symbol, částka ročního předpisu a bankovní učet pro platbu. Možnost provedení platby je zakomponována přímo v detailu pohledávky. Portál dle požadavků nezobrazuje žádnou historii plateb.  

Portál občana provozovaný na Magistrátu města Přerova úspěšně prošel řadou bezpečnostních testů s cílem zaručit maximální bezpečnost dat a eliminovat kybernetické útoky.

Portál občana GORDIC nabízí mnoho dalších rozšíření či řešení, které jsou prezentovány na webu https://gordicportalobcana.cz/rozsireni .