Osobní portál pro obce

Osobní portál GORDIC je responzivní webovou aplikací, která se pro obyvatele stává přístupovým bodem k elektronickým službám vašeho úřadu.  Plní roli nástroje pro digitalizaci veřejné správy a naplnění cílů eGovernmentu.

Portál nabízí řešení životních situací, např. podat žádost přes webové formuláře a získat zpětnou vazbu o stavu jeho vyřizování. Oblast poplatků umožňuje občanovi mít nejen přehled o svých závazcích, ale také je okamžitě uhradit. Součástí portálu je možnost napojení na podporované rezervační systémy. Díky těmto vlastnostem i splnění legislativních požadavků na autentizaci uživatelů (prostřednictvím NIA) je Osobní portál GORDIC skutečným centrem pro poskytovaní digitálních služeb.

Úvodní obrazovka

Na úvodním stránce veřejné části Osobní portálu se nabízí rychlý přístup k jednotlivým funkcím, např. k řešení životních situací, hlášení závad, přehledu pohledávek, rychlým platbám apod. Veřejná část portálu je přístupná bez nutnosti jakéhokoliv přihlášení.

V neveřejné části portálu je umožněn rychlý přístup k poplatkům občana, nahlášeným závadám a podaným formulářům životních situací se zpětnou vazbou o stavu vyřizování. Tato část portálu je občanům přístupná až po přihlášení pomocí eIdentity.

Životní situace

V rámci implementace Osobního portálu je dodávána základní sada životních situací, která odpovídá typu obce. Občanům se nabízí přístup k sadě popisů řešení životních situací. Formuláře ve formátu PDF jsou určeny nejen pro tisk, ale také k automatickému vyplnění metadaty o osobě, která se přihlásila prostřednictvím eIdentity. Základní sada obsahuje formuláře, které jsou nejčastěji používané občany při komunikaci s úřady. Základní sada dodávaných formulářů může být dle požadavků organizace nadále rozšiřována.

Životní situace – konkrétní poplatky v oblasti místních odpadů

Rychlé platby

Možnost rychlých plateb využijete například na formulářích při generování platebních informací přímo na dokumentech týkajících se neuhrazených pohledávek občana vůči obci. Platbu provedete jednou z několika možností, bankovním převodem, QR kód přes mobilní aplikaci nebo případnou platební bránu GoPay.

Detail platby Odpad RD