Magické datum 9. 9. 2019 se stalo město Znojmo výjimečným. Tento den se totiž široké veřejnosti představil SW nástroj Portál občana, který běžným uživatelům zpřístupňuje nové elektronické nástroje pro komunikaci s jejich úřadem. Nyní je možné základní formuláře vyplňovat a odesílat na podatelnu v elektronické podobě. Také lze zjišťovat aktuální stav závazků vůči městu (např. platby poplatku za komunální odpad nebo psy) a dokonce je i přes platební bránu přímo pomocí platební karty hradit.

Portál občana dále nabízí širokou škálu možností registrace a přihlášení. Od základní registrace pomocí ověřené mailové adresy, přes službu mojeID až po přihlášení účtem v ISDS – Informační systém datových schránek nebo NIA – Národní identitní autoritě (elektronický občanský průkaz nebo jméno, heslo a SMS). P

ro přístup k přehledu závazků je nutné mít tzv. verifikovaný účet (pro mail a mojeID je pro verifikaci nutná návštěva úřadu, přihlášení účtem v ISDS a NIA je jako verifikované uznávané automaticky).

V prvním týdnu ostrého provozu se přihlásilo cca 100 uživatelských účtů, z nichž přibližně třetina se přihlásila právě verifikovaným způsobem. To svědčí o poměrně velké míře rozšíření těchto identifikačních prostředků mezi občany ČR.

V plánu rozvoje této služby je doplnění podpory tvorby elektronických podpisů a speciálních formulářů pro podávání žádostí na dotace.

Autor: Ing. Lukáš Plhoň

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook