Stav a vývoj rozpočtu. Čerpání výdajů a plnění příjmů. Stačí několik kliků a návštěvníci webu města Blanska mají přehled o jeho hospodaření. Blanenští nedávno spustili službu rozklikávacího rozpočtu.

Zanedlouho chtějí na internetové stránky umístit také mapu, kde by se zobrazovaly investice města v konkrétních lokalitách. „Rozklikávací rozpočet je součástí nových úprav našich informačních systémů. Jedná se o přehlednou a srozumitelnou formu prezentace ekonomických dat. Umožňuje návštěvníkům našich stránek sledovat hospodaření města z různých úhlů pohledu zejména v oblasti rozpočtu a účetnictví,\" uvedl blanenský místostarosta Jiří Crha.


\"Blansko.jpg\"

 

Data Blanenští aktualizují jednou měsíčně. „Lidé tak uvidí vývoj hospodaření města v průběhu celého roku. Díky této aplikaci si každý může zjistit rozdělení výdajů města v jednotlivých oblastech. Například v dopravě, bydlení, úpravy zeleně a dalších,\" dodal Crha s tím, že přístupné jsou i náhledy starších rozpočtů a jejich čerpání. Zájemci se mohou podívat na rozpočty Blanska od roku 2013. Na webu Blanska se také od podzimu zobrazuje přehled dotací udělených městem v oblasti sportu, kultury a zájmové činnosti, v sociální oblasti a dalších. A k nim uzavřené smlouvy. Pokud chtějí lidé na úřadě vyřídit něco po telefonu, na webu města vidí, zda je úředník v kanceláři, nebo ne. „U jmen v telefonním seznamu jednotlivých odborů městského úřadu je barevné kolečko. To signalizuje, zda je úředník na pracovišti. Zelené znamená, že je dostupný, červené, že je mimo kancelář. Stav se aktualizuje každých pět minut,\" řekl webmaster Stanislav Mrázek. Autor: Jan CharvátZdroj: http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/na-webu-mesta-zajemci-rozkliknou-rozpocet-20160102.html

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook