Poslední dobou velmi diskutované téma Kybernetické bezpečnosti Vám objasníme na školení v Olomouci.

Proč řešit kybernetickou bezpečnost

Žijeme ve společnosti, která se spoléhá na informační systémy a začíná být na nich závislá. Ohrožení jejich funkčnosti může způsobit ohrožení fungování základní infrastruktury potřebné pro život.Prosazení připravovaného zákona o kybernetické bezpečnosti je zásadním počinem pro řešení bezpečnosti informačních systémů, a to nejen v oblasti organizací veřejné správy (veřejné moci).Obchodní korporace a organizace, které budou podle tohoto zákona osobami povinnými, se musí včas seznámit, důsledně prostudovat a včasně realizovat požadavky v tomto zákoně uvedené, jež lze chápat i jako srozumitelné a efektivní kroky pro zavedení Systému řízení bezpečnosti informací (ISMS) ve smyslu požadavků definovaných v normě ISO/IEC 27001. Velmi si ceníme důrazů na přínosy a náklady, hlavní principy, přiměřenost a efektivitu, deklarovaných v příslušné Důvodové zprávě.

Co to obnáší?

Zavést kybernetickou bezpečnost znamená zjistit, jaké slabiny má námi provozovaný informační systém, jaká mu hrozí rizika, a navrhnout, jakými opatřeními a do jaké míry chceme tato rizika eliminovat.Potom je třeba navržená opatření realizovat, sledovat jejich dopady a snažit se dosažený stav udržet a dále zlepšovat. Optimální variantou je zavedení systému řízení bezpečnosti informací podle norem řady ISO 27000.

Čerpáno z www.kybez.cz

Jako první osvěta a školení...

Uvědomujeme si, že široká veřejnost často slýchá pojem \"kybernetická bezpečnost\", ale nic konkrétního si pod tímto pojmem nepředstaví. Přesto se kybernetická bezpečnost týká každého z nás. Prvním krokem při zavedení kybernetické bezpečnosti je osvěta a školení, aby si dotčené osoby udělaly jasno, o co jde. Proto jsme připravili školení, které seznámí veřejnou správu s touto problematikou formou příkladů z praxe. Školením s názvem Jak zajistit kybernetickou bezpečnost ve Vašem úřadě, které proběhne 16.6.2015 v Olomouci Vás provede odborník na kybernetickou bezpečnost - Petr J. Drahovzal.

Detaily o školení a vizitku lektora naleznete ve výše uvedených odkazech.Přihlašujte se už nyní na www.efektivniskoleni.cz, na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na 606 535 636

Autor: Zuzana Kaňková, DiS.

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook