Aneb žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně

Ve dnech 7.-8. 9. 2021 se na zámku v Mikulově konal 13. ročník konference e-governmentu a my jsme byli u toho, firma GORDIC byla generální partner.
 
Letošní ročník proběhl v obvyklé podobě, tedy v prostorách zámku Mikulov, s účastí diváků a vystupujících přímo na místě. Zároveň však bylo možné konferenci plnohodnotně navštívit i online, jako nabídka pro ty, kteří nemohli do Mikulova přicestovat. Úvodního slova a přivítání se zhostil starosta města Mikulov Rostislav Koštial. Další mluvící byl Ing. Jiří Hlavenka, radní Jihomoravského kraje. Zmínil loňskou situaci kolem covidu, která nás zastihla nepřipravené na krizové situace, a jak je důležité mít pro tyto situace propojené informační systémy.

První prezentace se chopil JUDr. Jaroslav Strouhal, náměstek ministra vnitra a informoval o možnosti využití elektronické bankovní identifikace jako oficiální státem uznané identifikace občanů. Dále mluvil o jedné z nejcitelnějších novinek pro běžné fyzické osoby, což je automatické zřízení datové stránky. K tomu bude nově postačovat, aby fyzická osoba použila při komunikaci s veřejnou správou libovolný elektronický prostředek.

Druhý vystupující byl Ing. Roman Vrba, ředitel odboru eGovernmentu, MV ČR. Jeho prezentace se týkala Portálu občana. Ten má již přes 230 000 registrací a přes 1 000 000 přihlášení. Dále mluvil o nově vznikajících službách, co nově občan přes tento portál vyřídí. Založení datové schránky, nebo podání žádosti o vydání řidičského průkazu. Brzy zde přibude i informace o vašem vozovém parku i s historii. Byla zmíněna i proběhlá kampaň ministerstva na podporu portálu občana. Reklama v televizi měla přes 3 000 000 zhlédnutí a portál zaznamenal po této reklamní kampani 35% nárůst návštěvnosti.

Součástí dopoledního bloku bylo i speciální konferenční „vysílání“ KULATÝ STŮL. Hostem byl mimo jiné i PhDr. Ivan Bartoš, předseda výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj, PS PČR. Do diskuze, která tu probíhala, mohli svými dotazy vstoupit nejen diváci v sále, ale také z domu od počítače.

V odpolední části měl prezentaci za GORDIC Mgr. Vít Kasal se svou netradičně pojatou prezentací „Stavíme digitální chodníky“ směrem k zaměstnancům, občanům i úřadům. Pan Kasal představil naše řešení Portálu občana, Webového klienta či cloudové služby. Více informací o jeho prezentaci se můžete dočíst na níže uvedeném odkazu: Stavíme digitální chodníky

Firma GORDIC měla v Mikulově jako generální partner i svůj stánek. Zde bylo možné potkat naše stávající zákazníky i zájemce o náš software. A jak to k Mikulovu patří, nechyběla ani sklenka kvalitního vína.

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook