V prvním čtvrtletí roku 2021 bylo v rámci technologických center přistoupeno k postupnému přeinstalování staré spisové služby SSD01 na novou hostovanou spisovou službu SSD05. Co vedlo ke změně staré spisové služby a jaké výhody přináší nová spisová služba SSD05? Pro zodpovězení této otázky, jsme pro Vás přichystali následující článek.

Každým rokem přichází svět informatiky s novými technologiemi a trendy v oblasti informačních systémů a webových stránek. Byly vyvinuté i různé zařízení, jako laptopy a chytré telefony, které v dnešní době plnohodnotně zastupují běžný stolní počítač. Zároveň s vývojem nových technologií se vyvíjí nové hrozby, na které musí vývojáři reagovat. V neposlední řadě je nutné zmínit změny v legislativně, na které musí být informační systémy připraveny. Společnost GORDIC na tyto trendy a hrozby ve světe internetu reaguje, a tak vznikla nová spisová služba SSD05.

Design

Již na první pohled si každý uživatel mohl všimnout nového designu, oproti staré spisové službě. Pro co nejpohodlnější práci, byl vytvořen tzv. „Responzivní design“. Co tento termín znamená? Stránka se dynamicky designově i rozložením přizpůsobuje, což zaručí, že spisová služba bude optimalizován pro všechny druhy nejrůznějších zařízení jako mobily, notebooky, tablety a podobně. Oproti staré verzi SSD01, lze tak na nové spisové službě SSD05 velmi snadno pracovat na cestách, či na homeoffice z různých zařízení.

Webový klient je vytvořen podle zvyklostí uživatelů ze známých webových stránek a systémů. Kladen byl tedy důraz na moderní, uživatelsky přívětivý grafický design. Co je nutné zdůraznit, novou spisovou službu SSD05 lze široce přizpůsobit individuálním potřebám konkrétních uživatelů. Uživateli je tak umožněno si například přizpůsobit panel nástrojů pro co nejrychlejší a nejsnadnější práci se spisovou službou.

Technologie

Spisová služba SS05 je webová aplikace, poskytovaná uživatelům ze serveru přes Internet. Uživatelé tak k modulu přistupují prostřednictvím webového prohlížeče, jako je např. Microsoft Edge, Google Chrome, Mozila Firefox, Apple Safari. Rozšiřuje se tak větší množství využití různých prohlížečů oproti staré verzi spisové služby SSD01, kterou bylo možné používat pouze v prohlížeči Internet Explorer. Co se týče technického řešení, byly využity velmi moderní a ověřené technologie jako TypeScript a C# .NET Framework.

Autor: Milan Řehoř

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook