Blíží se konec roku, a to je obvykle doba, kdy se provádí v organizacích inventarizace majetku. Je to činnost mnohdy nelehká, která vyžaduje čas a úsilí projít všechna zákoutí s majetkem v dané organizaci. Evidované předměty se často během roku při používání i přemísťují mezi místnostmi, aniž by odpovědní pracovníci vše řádně zdokumentovali a dali odpovědnému referentovi za majetek tyto skutečnosti na vědomí.

V našich programech určených pro evidenci majetku můžeme s touto činností výrazně pomoci, a to pomocí přenosné čtečky čárových kódů.

Použití čtečky usnadňuje provedení vlastní fyzické inventarizace, kdy se čtečkou postupně snímají čárové kódy, jimiž je evidovaný majetek označen. V první řadě dojde k průkaznému fyzickému zkontrolování evidovaného majetku, což je hlavním cílem inventarizace. V případě zjištěného přemístění kontrolovaného předmětu mezi místnostmi dojde v programu k následné aktualizaci majetku na jeho nové umístění. Do čtečky se před zahájením inventarizace nahraje aktuální seznam majetku určeného k inventarizaci a v průběhu kontroly (při snímání štítků) je možné na základě rozhodnutí obsluhy potvrdit nově zjištěné umístění právě kontrolovaného předmětu. Po ukončení kontrol dojde k načtení výsledku inventarizace ze čtečky zpět do programu evidence majetku. Zde proběhne tisk protokolů o výsledku inventarizace a provedou se případné přesuny majetku na nová umístění dle zjištěných skutečností.

K inventarizaci budete potřebovat výše zmíněnou čtečku. Dodáváme osvědčené výrobky firmy CipherLab řady CPT-8xxx s černobílým displejem (s podsvětlením) a obslužným SW, který umožňuje komunikaci s programem na evidenci majetku.

Nově nyní zákazníků nabízíme možnost provádět inventarizace i v moderní čtečce CipherLab RK25 SR2D s velkým barevným displejem na bázi operačního systému Android (obdobně jako mobilní telefony). Tato čtečka poskytuje podstatně větší uživatelský komfort v průběhu inventarizace.

Věříme, že uvítáte nové možnosti a v případě zájmu, či pro další informace,  se neváhejte obrátit na svoje obchodní zastoupení.

Autor: Radim Slovák

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook