Neustále zdražování poplatků za zpracování netříděného odpadu, zvyšující se množství odpadu a další problémy s odpadem nutí obce hledat různé cesty, jak ušetřit a zároveň nezdražovat stávající služby. Jednou z možností je naučit své obyvatele třídit odpad. Jenže jak to udělat? Jedna z možností je využít to, na co dnes valná většina lidí slyší? Na slovíčko SLEVA.

Protože modul DDP platformy GINIS Standard pro správu místních poplatků (kam platba za odpady patří) je používaný mnoha obcemi, přidali jsme na četné podněty nástroj, kterým lze právě na toto motivační chování obyvatel využít. Jedná se o externí zpracování slev. Modul již obsahuje spoustu (i poměrně pokročilých) možností, jak poskytovat slevy z místních poplatku. My jsme ale zvolili nově také možnost právě externího zpracování slev právě proto, že již existuje spousta velmi sofistikovaných systémů, které slevy řeší, a to velmi komplexně.

Jedním z těchto systémů je i systém Moje odpadky (MESOH), což je vlastně systém sběru tříděného odpadu „od domu“, umí optimalizaci systému sběru odpadu i na sídlištích. Toto se realizuje buďto formou pytlů nebo barevných popelnic, na sídlištích formou kontejnerů. Odpad (tříděný i směsný) je evidován formou čárových nebo QR kódů. Díky této evidenci je pak systém schopen určit slevy na poplatku pro jednotlivé domácnosti např. v závislosti na množství odevzdaného vytříděného odpadu, jako bonus pak systém umožňuje mít i přehled o tocích odpadu. Platba za odpad se pak stává spravedlivější. Slevy u některých obcí mohou dosahovat i 50% z roční platby za odpad pro celou domácnost.

Modul DDP se systémem Moje odpadky umí komunikovat obousměrně, a to jednoduše pomocí dávek. Slevy lze zpracovat ať už jako přímou slevu pevnou částkou až do výše předepsané částky, případně procentem z poplatkové slevy. 

Nástroj pro zpracování externích slev je postaven tak, že může univerzálně spolupracovat i s dalšími systémy, které umí vystoupit poměrně jednoduchou dávku. Dokonce lze vést systém slev třeba i v Excelu.

Ještě jeden dodatek - externí zpracování slev se nemusí týkat jen poplatků za odpady, ale lze jej využít pro libovolný systém poskytování slev, obvykle je rozumné tento nástroj využít v případě, kdy rozhodování o poskytnuté slevě závisí na informacích evidovaných mimo platformu GINIS DDP.

Obr. Dialog pro komunikaci s externími aplikacemi

Informací o systému MESOH najdete na webové adrese www.mojeodpadky.cz/

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook