Placení kartou se už stalo každodenní součástí našich životů. Také řada organizací veřejné správy - především uživatelů informačního systému GINIS Standard - tuto službu umožňuje s úmyslem vyjít vstříc občanům, kteří potřebují zaplatit poplatek a nemají u sebe potřebnou hotovost. Pro občana je taková platba pohodlná a zejména nenákladová, například na rozdíl od platby složenkou.

Vyšší komfort, méně manipulace s penězi

Možnost realizovat platbu kartou je ovšem zprovozněna také v aplikaci Pokladna (POK) informačního systému GINIS Express. Vyšší komfort ve formě bezhotovostního styku tak mohou nabízet svým občanům či klientům stovky menší obcí nebo příspěvkové organizace, které tento systém využívají. Jim samotným to přinese snížení manipulace s penězi na pokladně a samozřejmě zvýšení prestiže v očích veřejnosti.
I když je řešení realizováno také ve formě offline (bez připojení na počítač pokladny, které je spíše náhradní variantou s ručním zadáváním informací), plně hodnotné řešení je v režimu online (varianta napojení platebního terminálu na počítač pokladny s automatickým přenosem dat).

V čem spočívá funkčnost programu GINIS Express POK?

Především byl do aplikace zařazen nový typ úhrady „Platba kartou“. Při použití tohoto druhu platby pak program samostatně komunikuje s instalovaným platebním terminálem, kterým je provedeno ověření platební schopnosti karty. Pokud dojde k úspěšné autorizaci, zaznamenávají se automaticky údaje o platební transakci a je povoleno vystavení dokladu o platbě. Tím je práce pokladní ukončena.

Další funkčnost je zařazena do zpracování transakční dávky (seznamu realizovaných transakcí), kde programy provádí konečné „spárovaní“ realizovaných kartových platebních operací s realizovanými transakcemi. Jedná se o konečné ověření provedení platby platební kartou, a tím i konečnou likvidaci pohledávky. Nová funkcionalita je i v metodické části nasazení produktu - aplikace umožňuje přijímání různých plateb jedním platebním terminálem s následným automatickým rozúčtováním na různé příjmové účty organizace

Co je třeba udělat?

1. Vybavit pokladny platebními terminály. Aplikace GINIS Express POK podporuje terminály České spořitelny, Komerční banky a Československé obchodní banky.2. Pořídit si aplikaci GINIS Express Pokladna s rozšířenou funkčností o platby platební kartou nebo rozšířit stávající aplikaci o tuto funkčnost.

V obou případech vám rádi pomohou pracovníci distribuční sítě GORDIC.

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook