Na Městském úřade v Rožnově pod Radhoštěm jsme nastavili v modulu GINIS DDP upravenou funkčnost napojených poplatníků v pohledávce poplatku za komunální odpad.

Propojení poplatníků jsou koncipována tak, že každý poplatník v pohledávce má svůj předpis na komunální odpad, tzn., že v případě neuhrazení předpisu může být vymáhán bez předchozích komplikací s rozpojováním a rozdělováním dluhu. Každý poplatník má svůj vlastní jedinečný VS a pokud přijde na pokladnu města, tak může uhradit poplatek za komunální odpad samostatně. Jednotliví poplatníci jsou napojeni na „hlavního“ plátce jen z jediného důvodu a tím je generování složenek poplatku za komunální odpad.

Při generování složenek neposíláme složenku každému z napojených poplatníků, ale jen jedné „hlavní“ osobě, které je sečtena částka za všechny napojené poplatníky (rodinu, společenství vlastníků, domov důchodců, …). Hlavní plátce potom může zaplatit celou částku uvedenou na složence a systém automaticky rozdělí platbu na všechny poplatníky, kteří jsou pod VS plátce uvedeni. Pokud nedojde k úhradě celé částky, tak systém platbu automaticky nerozepíše a je nutné platbu ručně rozepsat. Z popsané funkčnosti vyplývá vyšší náročnost na správu pohledávky při udržování aktuálnosti napojených poplatníků, kdy si úřad musí hlídat propojení poplatníků a jakoukoli změnu musí hlásit správci pohledávky.

Autor: Radek Svozil

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook