S radostí oznamujeme, že vedoucí Úřadu Národní rozpočtové rady Mgr. Jakub Holas obsadil třetí příčku v soutěži eOsobnost EGOVERNMENTU 2019 v kategorii Centrální správa. Soutěž vyhlašovaná magazínem EGOVERNMENT má za cíl ocenit ty, kteří se nejvíce zasloužili o posun elektronizace veřejné správy v České republice.

Umístění na stupních vítězů si vedoucí ÚNRR odnesl především za to, že z Úřadu učinil teprve druhou samostatnou kapitolu státního rozpočtu v historii, která svůj informační systém provozuje výhradně v cloudu. V praxi to znamená, že Úřad nemusí fyzicky vlastnit žádné servery a jeho pracovníci se online připojují do virtuálního prostředí vzdáleného serveru. Úřad tak nemusí řešit údržbu, zálohování, nákup nových součástek ani další náročné a nákladné úkony. Cloudová platforma Azure od firmy Microsoft disponuje vysokou úrovní zabezpečení, data úřadu tak nejsou i přes fungování v cloudu jakkoli ohrožena. Cloudové řešení, ke kterému Úřad Národní rozpočtové rady přistoupil mimo jiné i kvůli omezeným hardwarovým a prostorovým kapacitám, navíc přispělo k úspoře prostředků státního rozpočtu.

V rámci slavnostního večera eOSOBNOST EGOVERNMENTU 2019 – GORDIC, jenž se uskutečnil 20. března 2019 v Nové budově Národního muzea v Praze pod záštitou ministra vnitra Jana Hamáčka, vládního zmocněnce pro ICT a digitalizaci Ing. Vladimíra Dzurilly a prezidenta ICT Unie Mgr. Zdeňka Zajíčka, byla za elektronizaci veřejné správy oceněna celá řada osobností:

Cenu eOSOBNOST EGOVERNMENTU 2019 za celkový přínos získal právě prezident ICT Unie Zdeněk Zajíček. Porotu zaujala především jeho dlouholetá snaha a nasazení v oblasti elektronizace veřejné správy v rámci různých resortů. Oceněna byla rovněž skutečnost, že ve svém úsilí pokračoval i po odchodu z veřejné správy, když se jako prezident ICT Unie zasloužil o vznik iniciativy 202020 a také o návrh zákona o elektronicky přívětivé legislativě.

V kategorii centrálních úřadů zvítězil ředitel odboru informatiky ČTÚ Petr Landkammer, na druhém místě skončil Tomáš Kroupa, vedoucí oddělení strategie a standardizace OHA MV ČR, a třetí příčku obsadil vedoucí Úřadu Národní rozpočtové rady Jakub Holas.

Podrobnější informace o soutěži a jejích výsledcích najdete přímo na webových stránkách projektu eOsobnost EGOVERNMENTU.

Zdroj článku a fotografie: https://unrr.cz/do-unrr-putuje-cena-za-elektronizaci-verejne-zpravy-za-vyuziti-cloudu-ji-ziskal-vedouci-uradu/?fbclid=IwAR25MGWu_z42FzP8FcjGl7ISm6gi7G1ZPkEF24Z7bmxxbCX_1DgByKV3RzI

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook