Pracovníci Gordic se zúčastnili ROAD SHOW 2017 v Olomouci, konané 5. 9. 2017, pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka. Gordic byl na této akci jako jeden z hlavních partnerů.

V dopolední části probíhala XIII. Konference samospráv Olomouckého kraje a Setkání starostů Olomouckého kraje u příležitosti připomenutí 20 let od povodní. Bylo prezentováno fungování a podpora kraje z pohledu dotačních titulů a oblastí s nimi spojených. Zejména z oblasti životního prostředí (Kotlíkové dotace) a dopravní infrastruktury. Této dopolední části se účastnili převážně starostové z olomouckého kraje, a mezi prezentujícími nechyběl ani hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a jeho náměstci.

Odpolední část ROAD SHOW 2017 – My a naše bezpečnost byla zahájena krátkým video připomenutím tragických povodní z roku 1997. Na to navázal 1. Blok – Povodně a sucho, následoval 2. Blok – Kybernetická bezpečnost. Od této části byl účastníkem diskuzního fóra i náš odborný pracovník z oblasti kybernetické bezpečnosti Kamil Virág, senior konzultant IS/ICT společnosti GORDIC a security consultant platformy KYBEZ a byla zde zdůrazněna důležitost kybernetické bezpečnosti státu, problematika zákona o kybernetické bezpečnosti nebo vznik Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Jedním z hlavních témat bylo také téma nedostatku odborníků v oblasti kybernetické bezpečnosti a jejich výchova v rámci českého školství.

Na tento blok navazovala diskuze o bezpečnosti obyvatel a to zejména z pohledu ochrany tzv. měkkých cílů spojených s hrozbou teroristických útoků.

Jako poslední přišla na řadu Role průmyslu, vědy a výzkumu jako součást bezpečnosti regionu proběhla prezentace jednotlivých partnerů akce. Závěrem tohoto bloku dostal slovo i náš odborník Kamil Virág, který v krátkosti představil naši platformu KYBEZ, neopomenul informovat o možnosti bezplatné dotazníkové analýzy kybernetické bezpečnosti prostřednictvím KYBEZ BEAN.

 

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook