Společnost GORDIC získala jako první v republice pro svůj informační systém GINIS verze 3.76 certifikát shody s požadavky zákona o kybernetické bezpečnosti. Potvrdil to audit provedený inspekčním orgánem A-TEST.

Inspekce zahrnovala jak posouzení standardní dokumentace systému, tak vlastní test požadovaných funkcionalit. Kladné stanovisko inspekčního orgánu znamená, že lze systém GINIS nakonfigurovat tak, aby splňoval požadavky zákona.
Pro správnou implementaci systému je nutná analýza konkrétního provozního prostředí a zejména zasazení konfigurace do již existujícího technologického prostředí“, říká vedoucí odboru kybernetické bezpečnosti společnosti GORDIC Pavel Zacha.

predavani-550.gif
Zleva: Generální ředitel GORDICu Jaromír Řezáč přebírá certifikát od zástupce společnosti Relsie Jana Heislera Pro zvýšení bezpečnosti systému vyvinula společnost sadu bezpečnostních aplikací označovaných jako moduly Cyber Security GINIS® (CSG). Ty umožňují mj. bezpečnou správu identit, zabezpečenou komunikaci, monitoring chybových hlášení, atd. Implementací těchto komponent a zavedením řádných procesních postupů mohou úřady a firmy čelit rostoucím kybernetickým hrozbám v duchu zákona a normy pro řízení bezpečnosti informací ISO/IEC 27001.
cert550-(1).gif

A-TEST je inspekční orgán, provozovaný společností RELSIE spol. s r. o. a akreditován Českým institutem pro akreditaci, o.p.s. k inspekci informačních technologií a informačních systémů. Jeho certifikáty mají mezinárodní platnost.

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronický magazín společnosti
Portál občana – Elektronické řešení životních situací a komunikace s občany
HDL Automation – Bezpečná automatizace budov
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
MyMight – Chytřejší internet věcí
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
Asociace bezpečná škola

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook