Vážení zákazníci,

vyhlášení celostátní karantény zasáhlo do mnoha oblastí osobního i profesního života nás všech, včetně klientů a zaměstnanců firmy BNSOFT s.r.o. GORDIC Distributor.

Ve snaze zajistit i v této době co nejširší rozsah služeb (a současně ochránit zdraví zaměstnanců i klientů) přijala naše firma následující opatření:

  • Telefonní linky s technickou podporou zůstávají v provozu v době 8:00 – 16:00 denně
  • Mobilní telefony našich zaměstnanců jsou dostupné v době 8:00 – 16:00 denně
  • Od 16. 3. 2020 poskytujeme pouze bezkontaktní formy služeb
    • Vzdálená správa
    • Video konference
    • Telefonická podpora
  • Všechna opatření jsou platná do odvolání

Děkujeme za pochopení,

Vedení BNSOFT s.r.o.

Bohužel, je faktem, že většina uživatelů pořád zálohuje nedostatečně, případně vůbec. I bez útoku ransomwaru můžou být výsledky katastrofální.

Ztráta dat z agend jako je účetnictví, majetková evidence, pokladna nebo registry, má velké dopady na organizaci. Finanční a časové náklady na obnovu jsou vysoké, přitom zálohovat data pravidelně nezabere moc času. Organizace, které mají všechny data na serveru a ten jim spravuje externí firma, se často domnívají, že jejich data jsou v bezpečí. V několika případech se však stalo, že takhle spravovaný server byl napaden virem a data byla ztracena i přes všechny zálohy, které externí firma měla.

Vždy záleží na podmínkách domluvených s dodavatelem. Nejčastější problém je, že zálohovaná data jsou stále připojená k serveru, tzn. že jsou sice na jiném disku, ale stále součástí serveru. Vir se tak dostane i na tyto zálohy.

Proto doporučujeme všem uživatelům, aby si sami dělali pravidelně zálohy přes funkci archivace v programu a vytvořenou zálohu umístili na externí medium, které nebude nonstop připojené ke stanici. Ušetříte si spoustu práce a organizaci peníze.

Autor: Luděk Bartes     

Máte nastavenou automatickou zálohu svých dat v nějakém komerčním programu, nebo dokonce přímo v systému Windows a myslíte si, že všechno funguje?

Pozor, nemusí to tak vždy být. Časem může dojít k aktualizaci Windows, či neplánovanému ukončení systému, a v takovém případě může dojít k ukončení automatické zálohy. Doporučujeme důrazně kontrolovat samotné zálohy, zda se pravidelně vytvářejí ve stanovených časech.

Dále je potřeba si uvědomit kam zálohujeme. Nejlepší variantou je komerční cloud nebo vlastní externí disk, který však po vytvoření zálohy odpojíme a nenecháváme ho připojený.

Jste jenom uživatel a všechno necháváte na správci IT? I vy jako uživatel určitě budete moct po domluvě se správcem dělat vlastní zálohu své práce. Díky záloze zvýšíte bezpečnost svých dat a i klid pro vás samotné. Nikdo nechce dělat věci, které už jednou vytvořil.

Nevíte zda, nebo jak zálohujete? Obraťte se na nás a my vám pomůžeme.

Autor: Luděk Bartes

V posledním čtvrtletí jsme pro vás připravili hned dvě témata školení. Školení pořádané v červnu bylo praktické a pomáhalo uživatelům v orientaci v programu a předvedením ne tak často využívaných funkcí. Bylo rozděleno na dvě části. První část byla zaměřena na účetnictví, rozpočet, evidenci majetku a pokladnu. V druhé části jsme se zaměřili na knihu došlých faktur, knihu odeslaných faktur a komunikaci s bankou. V obou částech školitelka předvedla praktické a metodické postupy, které si mohli účastníci sami vyzkoušet na počítačích. Školení probíhalo jak na starých verzích programu GINIS Express WIN, tak i na nových verzích s označením SQL.

Druhé školení se konalo v srpnu a bylo zaměřeno na pomoc zákazníkům, kteří už účtují nebo budou účtovat o pomocném analytickém přehledu (PAP). Do programu jsme zavedli legislativu s metodickými pokyny, zpracování PAP v modulu UCR, automatické předkontace PAP a samozřejmě příklady z praxe.

Školení proběhlo u nás ve Znojmě a školila Ing. Hana Havlíková.

V září pro vás chystáme několik termínů vzdělávacích seminářů zaměřené na legislativní změny v DPH od 1. 10. 2019. 

V pátek 24. ledna 2020 proběhlo tradiční výroční setkání zaměstnanců GORDIC Distributor BNSOFT s.r.o. Setkání se uskutečnilo v Sport Hotelu v Hrotovicích a zúčastnilo se celkem 62 osob.

Dopolední část byla věnována hodnocení období 2019 a výhledům pro rok 2020 z pohledu distributora, obchodu, implementace a vývoje. Hodnocení proběhlo formou prezentací ředitele distributora Ing. Bohumila Nekuly a ředitele distribučního kanálu Ing. Ivo Dobiáška.

Následovaly prezentace "Distributor jako součást GORDIC", které si připravili pozvaní hosté, zástupci firmy GORDIC spol. s r.o. Připravili spoustu novinek a informací z oblasti ekonomiky, metodiky, spisové služby, vývoji a dozvěděli jsme se o fungování obchodně právní sekce firmy.

Všechny prezentace jsou velkým přínosem pro naši další práci a komunikaci se zákazníkem.

Po prezentacích proběhlo ocenění pracovníků, kde byli odměněni ti nejlepší.

Ve 13:30 jsme se všichni sešli ke společnému obědu v hotelové restauraci, kde byla možnost komunikovat s kolegy firmy GORDIC a s kolegy napříč distributora.

Většina se rozhodla zůstat i na odpolední a večerní část, která všem nabídla možnost volnočasových aktivit v podobě sportu a wellness, aby nabrali sílu do roku 2020, který před nás všechny postaví nové výzvy v podobě plánovaných změn v legislativně a nových technologií.

 

Autorka: Jana Rösnerová

S radostí oznamujeme, že vedoucí Úřadu Národní rozpočtové rady Mgr. Jakub Holas obsadil třetí příčku v soutěži eOsobnost EGOVERNMENTU 2019 v kategorii Centrální správa. Soutěž vyhlašovaná magazínem EGOVERNMENT má za cíl ocenit ty, kteří se nejvíce zasloužili o posun elektronizace veřejné správy v České republice.

Umístění na stupních vítězů si vedoucí ÚNRR odnesl především za to, že z Úřadu učinil teprve druhou samostatnou kapitolu státního rozpočtu v historii, která svůj informační systém provozuje výhradně v cloudu. V praxi to znamená, že Úřad nemusí fyzicky vlastnit žádné servery a jeho pracovníci se online připojují do virtuálního prostředí vzdáleného serveru. Úřad tak nemusí řešit údržbu, zálohování, nákup nových součástek ani další náročné a nákladné úkony. Cloudová platforma Azure od firmy Microsoft disponuje vysokou úrovní zabezpečení, data úřadu tak nejsou i přes fungování v cloudu jakkoli ohrožena. Cloudové řešení, ke kterému Úřad Národní rozpočtové rady přistoupil mimo jiné i kvůli omezeným hardwarovým a prostorovým kapacitám, navíc přispělo k úspoře prostředků státního rozpočtu.

V rámci slavnostního večera eOSOBNOST EGOVERNMENTU 2019 – GORDIC, jenž se uskutečnil 20. března 2019 v Nové budově Národního muzea v Praze pod záštitou ministra vnitra Jana Hamáčka, vládního zmocněnce pro ICT a digitalizaci Ing. Vladimíra Dzurilly a prezidenta ICT Unie Mgr. Zdeňka Zajíčka, byla za elektronizaci veřejné správy oceněna celá řada osobností:

Cenu eOSOBNOST EGOVERNMENTU 2019 za celkový přínos získal právě prezident ICT Unie Zdeněk Zajíček. Porotu zaujala především jeho dlouholetá snaha a nasazení v oblasti elektronizace veřejné správy v rámci různých resortů. Oceněna byla rovněž skutečnost, že ve svém úsilí pokračoval i po odchodu z veřejné správy, když se jako prezident ICT Unie zasloužil o vznik iniciativy 202020 a také o návrh zákona o elektronicky přívětivé legislativě.

V kategorii centrálních úřadů zvítězil ředitel odboru informatiky ČTÚ Petr Landkammer, na druhém místě skončil Tomáš Kroupa, vedoucí oddělení strategie a standardizace OHA MV ČR, a třetí příčku obsadil vedoucí Úřadu Národní rozpočtové rady Jakub Holas.

Podrobnější informace o soutěži a jejích výsledcích najdete přímo na webových stránkách projektu eOsobnost EGOVERNMENTU.

Zdroj článku a fotografie: https://unrr.cz/do-unrr-putuje-cena-za-elektronizaci-verejne-zpravy-za-vyuziti-cloudu-ji-ziskal-vedouci-uradu/?fbclid=IwAR25MGWu_z42FzP8FcjGl7ISm6gi7G1ZPkEF24Z7bmxxbCX_1DgByKV3RzI

Kontaktní formulář

Zadejte prosím Vaše jméno
Zadejte prosím Váš telefon
Zadejte prosím Vaši emailovou adresu Emailová adresa není platná
Zadejte prosím text Vašeho dotazu

Odkazy

GORDIC – Přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů
GORinfo – Elektronická verze časopisu společnosti GORDIC®
Vím, kam klikám – Bezpečnostní průvodce internetem
Smart Cities Od chytrého úřadu k chytrému městu
ISVS – Zpravodajství a služby z oblasti ISVS a eGovernmentu
KYBEZ – Platforma kybernetické bezpečnosti
Asociace bezpečná škola
gordiccybersec.cz – Řešení GDPR a kybernetické bezpečnosti společně

Mapa webu
Pro partnery

Kontakt

BNSOFT s. r. o.
Bezručova 929/3
669 02 Znojmo
e-mail: bnsoft(at)bnsoft.cz

tel.: +420 515 300 611
mobil: +420 728 121 905
fax: +420 515 300 642

facebook